Krok 3

Dr Hamer odkrył, a mówi nam o tym Drugie Prawo Natury, że każda  tzw. „choroba”- każdy Sensowny Biologiczny Specjalny Program Natury przebiega w dwóch fazach, pod warunkiem, ze nastąpiło rozwiązanie konfliktu biologicznego.

Nasz organizm funkcjonuje automatycznie, na zasadzie podświadomości. Podstawą naszego autonomicznego układu nerwowego jest  normalny rytm dnia i nocy. Wszystko co dzieje się w ciągu dnia to  – sympatykotonia – wtedy nasze serce bije szybciej, nasze mięśnie pracują, jesteśmy w normalnym stanie stresu. Po godzinie 17,00 przechodzimy do naturalnej wagotonii, która jest czasem, kiedy nasz umysł i organizm potrzebują odpoczynku. To naturalny stan odpoczynku, regeneracji organizmu.

Dr Hamer odkrył, że w momencie, kiedy następuje szok konfliktowy, ten normalny rytm dnia i nocy zostaje przerwany i następuje faza aktywności konfliktu, która jest wydłużonym stanem sympatykotonii, wydłużonym stanem stresu. Kiedy natomiast rozwiążemy konflikt, rozpoczyna się faza zdrowienia lub przedłużony stan odpoczynku, przedłużony stan wagotonii.

Tak to funkcjonuje w Naturze, a my jesteśmy naturalną jej częścią.

Zazwyczaj, gdy konflikt jest aktywny, jesteśmy całkowicie zaabsorbowani konfliktem. Nie możemy wtedy o niczym myśleć, nie możemy się na niczym skupić, nie możemy spać, nie możemy jeść. Wszystko co możemy robić, to zastanowić się i wyczekiwać na sprzyjające warunki.

Musimy sobie wtedy uświadomić, kiedy budzimy się o 3-ciej nad ranem i zaczynamy myśleć o konflikcie i to skupienie się nad nim i te dodatkowe godziny aktywności są biologicznie zamierzone i maja za zadanie dać nam wystarczająco dużo czasu do myślenia o konflikcie i znalezienie rozwiązania tak szybko jak to jest tylko możliwe.

I tę fazę nazywamy również fazą zimną.

Zewnętrzne objawy tej fazy, które należy dobrze zapamiętać, to:

 • – slaby apetyt lub całkowity jego brak
 • – stała utrata na wadze
 • – zimne dłonie i stopy, dreszcze czy zimne poty
 • – bezsenność
 • – myśli zajęte są nieustannie wydarzeniem konfliktowym
 • – niemożność podzielenia się z drugą osobą tym, co się przeżywa

Te symptomy występują praktycznie przy każdym zachorowaniu, a szczególnie objawiają się przy raku.

Moment rozwiązania konfliktu, rozpoczyna fazę zdrowienia. Zazwyczaj, kiedy zdrowiejemy, jesteśmy zmęczeni, a niekiedy bardzo zmęczeni.

Zmęczenie zawsze oznacza, co jest bardzo istotne, ze naturalny proces zdrowienia się rozpoczął. Przechodzimy wtedy do fazy ciepła, ponieważ naczynia krwionośne są wówczas rozszerzone. Mamy gorączkę, gorące stopy i dłonie czyli wszystkie objawy związane ze stanem zapalnym występującym zazwyczaj w fazie zdrowienia.

Musimy sobie zdawać sprawę, że zdrowienie przebiega w wilgotnym środowisku, więc zawsze towarzyszą mu poty i obrzęk w miejscu, które jest w fazie zdrowienia – w mózgu i na danym narządzie.

I tę fazę nazywamy również fazą gorącą.

Wszystko co przed chwilą powiedziano jest oczywiście dla współczesnej medycyny czystą herezją. Jak twierdzi dr Hamer, nie może być jednak inaczej, skoro swoje wysiłki skupia ona na tym, aby utrudnić fazę zdrowienia, zatruwając organizm różnymi środkami chemicznymi w celu np. stłumienia temperatury, która stanowi naturalną reakcję organizmu.

W przypadku raka podaje się choremu np. bardzo silnie działające środki chemiczne. Pierwszoplanowym zadaniem staje się w tej sytuacji usuniecie z ciała toksyn powstałych w wyniku ich rozkładu, co dodatkowo spowalnia, a nawet hamuje powrót do zdrowia.

Podsumujmy więc charakterystyczne objawy występujące po rozwiązaniu konfliktu, które należy również dobrze zapamiętać. Są to:

 • – ogromne zmęczenie
 • – słabość
 • – ból
 • – wydzielina
 • – ciepłe dłonie i stopy
 • – nocne poty, niekiedy bardzo intensywne
 • – gorączka
 • – dobry apetyt
 • – przyrost na wadze

Jeśli konflikt nie zastanie rozwiązany, stan ten przechodzi w chroniczny.

W połowie fazy zdrowienia ma miejsce kryzys, będący punktem kulminacyjnym. Jest to zjawisko dobrze znane lekarzom starszej daty, gdyż występuje ono nie tylko w przypadku chorób nowotworowych. W tym najgłębszym momencie tej fazy, obrzęk mózgu osiąga maksymalny rozmiar i jest ściskany i wypierany przez sympatykotoniczny stres, co objawia się wzmożonym oddawaniem moczu. Kryzys jest wydarzeniem przełomowym, gdyż od tego momentu organizm dąży już tylko do przywrócenia normalnej aktywności czyli powraca do zdrowia.